Pomocne informacje o oczyszczalniach

Czy z przydomowej oczyszczalni śmierdzi?

W dobie internetu można napotkać wiele opinii i porad w kwestii zapachów wydobywających się z przydomowej oczyszczalni ścieków. Sporo osób wypowiada się na temat negatywnie, stwierdzając, że oczyszczalnie emitują wyjątkowo przykre zapachy. 

Czytaj więcej...

Tunele filtracyjne czy drenaż rozsączający – co wybrać?

Tunele filtracyjne są często wymieniane jako alternatywa dla tradycyjnych drenaży rozsączających. To popularne i chętnie wybierane przez klientów rozwiązanie. Z czego to wynika? Tunele filtracyjne pozwalają na zmniejszenie powierzchni miejsca potrzebnego do rozprowadzenia i oczyszczenia ścieków, dlatego doskonale sprawdzają się na działkach o stosunkowo małej powierzchni. 

Czytaj więcej...

Szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków – co wybrać?

W poprzednim artykule opisaliśmy jak wyglądają koszty eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków w porównaniu do kosztów eksploatacji szamba. Wyniki naszych obliczeń możecie zobaczyć tutaj. Zapewne wielu użytkowników szamba spojrzy na nie i zaśmieje się pod nosem "kto wywozi szambo tak często?". Ponadto praktyki opróżniania szamba na pola czy do rowów, pomimo zakazów prawnych, nadal są gdzieniegdzie spotykane. Wiele jest również szamb, które nie spełniają swoich funkcji i są nieszczelne.

Czytaj więcej...

O co chodzi z tą całą przepuszczalnością gruntu?

Wielokrotnie wspominaliśmy o tym, że przepuszczalności gruntu ma znaczenie przy oczyszczalniach drenażowych. Wpływa na koszty montażu i zapotrzebowanie na kruszywa. Skąd jednak mamy wiedzieć jaka jest przepuszczalność gruntu na naszej działce? Możemy zdać się na montażystów. Można też ocenić przepuszczalność samodzielnie. Istnieje prosty sposób na sprawdzenie warunków gruntowych na naszej działce. To tzw. test perkolacyjny. Dowiedz się jak go wykonać.

Czytaj więcej...

Oczyszczalnia drenażowa, osadnik gnilny – co to jest?

Drenażowe oczyszczalnie ścieków są chętnie wybierane przez klientów. Na ich popularność składa się konkurencyjna cena, która jest znacznie niższa aniżeli biologicznych oczyszczalni ścieków. Dodatkowo ich niewątpliwym atutem jest brak zasilania zewnętrznego i bezproblemowa eksploatacja. Na jej funkcjonowanie składają się dwa elementy: osadnik gnilny i oczyszczanie w systemie rozsączającym.

Czytaj więcej...

ul. Kościuszki 70, Niegowonice

Napisz do nas: